Wieczór autorski z Sabiną Jakubowską

Dodano: 6 lutego 2016

W czwartkowy wieczór 4 lutego 2016 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym w Brzesku, w gronie wielu znajomych, odbyło się spotkanie autorskie z panią Sabiną Jakubowską, autorką książki "Dom na Wschodniej". Powieść ta zdobyła Nagrodę Główną w konkursie Promotorzy Debiutów Instytutu Książki i Fundacji Tygodnika Powszechnego w 2015 r.

W swojej książce autorka podejmuje wiele tematów takich jak : przemoc domowa, niechciane macierzyństwo, próba zapomnienia o cierpieniu, adopcja, trud codzienności, kłopoty wynikające z wkraczania w dorosłość, pierwsza miłość, brak tolerancji, przyjaźń. Każdy z wątków ma istotne znaczenie dla fabuły, splata się z losami bohaterów i skłania do przemyśleń.

Sabina Jakubowska pochodzi z Brzeska, obecnie mieszka w Jadownikach. Z wykształcenia jest historykiem archeologiem, należy do Stowarzyszenia Doula. Pani Sabina w książce "Dom na Wschodniej", wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie, tworząc powieść wielowymiarową, poruszającą ważne problemy społeczne, a zarazem bardzo przyjemną w czytaniu. Pełna sala słuchaczy świadczyła o dużym zainteresowaniu publikacją i sympatią dla jej autorki.

Z niecierpliwością czekamy na dalsze losy bohaterów książki, której akcja rozgrywa się w Jadownikach.

Zachęcamy do korzystania z ciekawych ofert Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Miejskiego Ośrodka Kultury.