Ikony - inne spojrzenie

Dodano: 11 lutego 2016

W ostatni dzień karnawału, 9 lutego 2016 r. w brzeskiej bibliotece została otwarta wystawa Bożeny Mularczyk "Ikony - inne spojrzenie". W kameralnej atmosferze wieczoru osobę artystki przybliżyła zebranym gościom jej córka - Anna, a następnie sama autorka opowiedziała o tym jak powstają jej prace. Wyjaśniła różnice między ikoną pisaną, a ikoną wykonaną techniką decoupage'u, którą się zajmuje. Praca nad powstającymi dziełami jest dla niej nie tylko formą realizacji ale także okazją do poznawania niezwykle subtelnej symboliki prawosławnego ikonopisarstwa. Czerpie z bogactwa wzorów ikon bizantyjskich, nadając im nowy, własny wyraz.

Bożena Mularczyk pochodzi z Dąbrowy koło Niepołomic. Swoja przygodę ze sztuką rozpoczęła po przejściu na emeryturę, kiedy w pełni mogła wykorzystać swój twórczy potencjał. Ma wiele pasji w których się realizuje. Zajmuje się ogrodnictwem, różnymi formami rękodzieła takimi jak: haft, szydełkowanie, frywolitki czy wyplatanie z wikliny. Z energią i zapałem uczestniczy w życiu lokalnej społeczności.

Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 15 marca.

Serdecznie zapraszamy.