Półfinał "Wielkiej Ligi Czytelników"

Dodano: 18 kwietnia 2016

15 kwietnia w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej po raz kolejny odbył się półfinał konkursu "Wielka Liga Czytelników".

Wielka Liga Czytelników to ogólnopolski konkurs czytelniczy, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Wielka Liga w Katowicach. Jego celem jest "tworzenie mody na czytanie wśród rodzin" oraz "wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych". Adresatami konkursu są uczniowie szkół podstawowych z klas 1-6.

W tym roku w konkursowych zmaganiach wzięło udział 18 uczestników: z Czchowa, Porąbki Uszewskiej, Przyborowa i Sufczyna. Zostali oni podzieleni na 7 drużyn, 4 drużyny w kategorii klas 1-3 i 3 drużyny w kategorii klas 4-6.

Pytania testowe dotyczyły następujących książek: "Karolci" Marii Krűger - dla młodszych dzieci oraz "Podróży wędrowca do świtu" C.S. Lewisa - dla starszych.

Finał konkursu odbędzie się 4 czerwca 2016 w Katowicach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w półfinale, a jego zwycięzcom życzymy powodzenia w finale.

Półfinał Półfinał Półfinał Półfinał Półfinał Półfinał Półfinał