Spacer po ulicach Brzeska... z historią w tle

Dodano: 19 maja 2016

17 maja 2016 r. grupa uczniów z PG nr 1 w Brzesku uczestniczyła w niecodziennej lekcji , którą przeprowadził historyk sztuki, znawca dziejów Brzeska - pan Jerzy Wyczesany. Lekcja ta odbyła się w plenerze.

Pan Jerzy Wyczesany zaczął opowieść o dziejach Brzeska - od jego założenia aż do czasów współczesnych, mówił o najważniejszych datach i wydarzeniach, m. in. : przedstawił krótki rys historyczny miasta, powstanie browaru, a także pałacu Goetzów Okocimskich.

Uczniowie zostali oprowadzeni po ważnych dla miasta Brzeska miejscach, takich jak: cmentarz żydowski i cmentarz wojenny z czasów I wojny światowej. Odwiedzili miejsca gdzie kiedyś stała synagoga, gdzie mieściła się łaźnia żydowska oraz szkoła dla dziewcząt żydowskich.

Zatrzymali się również przy jednym z najstarszych obiektów zabytkowo-historycznych - brzeskim Ratuszu, a także Grobie Nieznanego Żołnierza.

Taka forma zdobywania wiedzy bardzo przypadła młodzieży do gustu. Z zainteresowaniem wysłuchali wykładu, chętnie również zadawali pytania.

Gimnazjaliści nie tylko mogli poszerzyć znajomość historii naszego regionu, ale przede wszystkim pogłębić swoje przywiązanie do miejsc rodzinnych.

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości nauczyciela z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzesku.

Spacer po ulicach Brzeska... z historią w tleSpacer po ulicach Brzeska... z historią w tleSpacer po ulicach Brzeska... z historią w tleSpacer po ulicach Brzeska... z historią w tleSpacer po ulicach Brzeska... z historią w tleSpacer po ulicach Brzeska... z historią w tleSpacer po ulicach Brzeska... z historią w tleSpacer po ulicach Brzeska... z historią w tleSpacer po ulicach Brzeska... z historią w tleSpacer po ulicach Brzeska... z historią w tle