Odznaczenie dla Dyrektor Marii Marek

Dodano: 22 czerwca 2016

17 czerwca 2016 r. w sali wystawienniczo-odczytowej PiMBP odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Brzesku podczas której Maria Marek - wieloletnia Dyrektor naszej Biblioteki otrzymała z rąk Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki tytuł honorowy "Medal na Wstędze za Zasługi dla Miasta Brzeska".

Zebrani goście, wśród których znalazła się delegacja z miasta partnerskiego Langenenslingen, złożyli gratulacje Dyrektor Marii Marek, życząc dalszych sukcesów i spełnienia w życiu osobistym i społecznym.

Dyrektor Maria Marek dziękując za przyznany tytuł przywołała słowa Abrahama Lincolna: "To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".