Wystawa "Z odwagą, z miłością, bez lęku..."

Dodano: 20 września 2016

15 września 2016 roku odbyło się otwarcie wystawy fotografii reportażowej Joanny Dębiec "Z odwagą, z miłością, bez lęku...".

Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas turnusu rehabilitacyjnego w maju 2016 r. Przedstawiają dzieci i młodzież - wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej wraz z rodzicami, opiekunami i wychowawcami w przepięknych okolicach Sarbinowa Morskiego. Fotografie pokazują emocje dzieci i rodziców, ich przeżywanie rzeczywistości, ciągłe stawianie czoła wyzwaniom, przezwyciężanie lęków i własnych ograniczeń, a także piękno nadmorskich krajobrazów widziane oczami każdego z nich.

Autorką fotografii jest Joanna Dębiec - dziennikarka, redaktor naczelna magazynu "Czas Czchowa", mama dwóch synów oraz 15-letniej córki z Zespołem Downa. Interesuje się fotografią, szczególnie reportażową wykorzystując ją w pracy dziennikarskiej. Jest także autorką tomiku wierszy oraz współautorką wielu opracowań historycznych i promocyjnych, w tym serii albumów "Ziemia Czchowska niejedno ma Imię" oraz książki historycznej "Dzieje Gminne Czchowa".

Otwarcie wystawy uświetnił występ dzieci i młodzieży z SOSW w Złotej prezentujących wiersze Ewy Stadtmüller. Podczas wernisażu można było także nabyć przygotowany specjalnie na tę okazję kalendarz na 2017 rok, wydany dzięki inicjatywie Stowarzyszenia na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo ?W stronę tęczy? oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej. Dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie przeznaczony na potrzeby dzieci z SOSW w Złotej.

Wystawę można oglądać w sali wystawienniczo-odczytowej PiMBP w Brzesku do końca września, a dodatkowo do 31 października w holu RCKB (II p.).

Wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy i zakupu kalendarza serdecznie zapraszamy w godzinach pracy Biblioteki.

Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa