Św. Faustyna - Sekretarka Bożego Miłosierdzia

Dodano: 17 października 2016

Wieczorem 15 października 2016 roku w sali audytoryjnej RCKB został wystawiony spektakl "Faustyna" w ramach obchodzonego w brzeskiej Bibliotece jubileuszowego V Miesiąca Papieskiego.

Sztuka, w reżyserii Urszuli Sworst, zaprezentowana przez grupę aktorów-amatorów z Porąbki Uszewskiej przybliżyła licznie zebranym widzom życie i posłannictwo św. siostry Faustyny Kowalskiej - orędowniczki Bożego Miłosierdzia.

Podczas spektaklu dowiadujemy się o życiu siostry Faustyny w klasztorze w Krakowie i Wilnie, jej objawieniach i ich przesłaniach, którym niedowierzano, o malowaniu wizerunku Pana Jezusa Miłosiernego, o pisaniu dzienniczka, o jej chorobie i wyjątkowej misji.

Obchodzony obecnie Rok Miłosierdzia stał się inspiracją do przygotowania przedstawienia, którego premiera miała miejsce 3 kwietnia 2016 roku w Porąbce Uszewskiej w Domu Strażaka.

Spektakl spotkał się z ciepłym przyjęciem o czym świadczyły wzruszenie widzów i gromkie brawa dla artystów.

Św. Faustyna - Sekretarka Bożego MiłosierdziaŚw. Faustyna - Sekretarka Bożego MiłosierdziaŚw. Faustyna - Sekretarka Bożego MiłosierdziaŚw. Faustyna - Sekretarka Bożego MiłosierdziaŚw. Faustyna - Sekretarka Bożego MiłosierdziaŚw. Faustyna - Sekretarka Bożego MiłosierdziaŚw. Faustyna - Sekretarka Bożego MiłosierdziaŚw. Faustyna - Sekretarka Bożego MiłosierdziaŚw. Faustyna - Sekretarka Bożego MiłosierdziaŚw. Faustyna - Sekretarka Bożego MiłosierdziaŚw. Faustyna - Sekretarka Bożego MiłosierdziaŚw. Faustyna - Sekretarka Bożego MiłosierdziaŚw. Faustyna - Sekretarka Bożego MiłosierdziaŚw. Faustyna - Sekretarka Bożego MiłosierdziaŚw. Faustyna - Sekretarka Bożego MiłosierdziaŚw. Faustyna - Sekretarka Bożego MiłosierdziaŚw. Faustyna - Sekretarka Bożego MiłosierdziaŚw. Faustyna - Sekretarka Bożego MiłosierdziaŚw. Faustyna - Sekretarka Bożego MiłosierdziaŚw. Faustyna - Sekretarka Bożego MiłosierdziaŚw. Faustyna - Sekretarka Bożego Miłosierdzia