Biblioteczne wróżenie

Dodano: 1 grudnia 2016

Wróżenie w andrzejkową noc praktykowały nie tylko nasze prababki, ale i znacznie starsze pokolenia. Długie jesienne wieczory bez prądu i telewizji, to czas sprzyjający wróżbom i przewidywaniu przyszłości, z których mogły dowiedzieć się jaki będzie ten jedyny i skąd przybędzie.

Biblioteczne wróżenie w Oddziale dla Dzieci odbyło się 25 listopada. Wiele śmiechu i radości dostarczyły dzieciom przepowiednie. Wszyscy czekali na to, aby dowiedzieć się, kto jako pierwszy zmieni stan cywilny, kto będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie, wszystko to za sprawą wróżb: szpilka imię Ci wskaże, gałązka wiśni, wróżba jabłkowa, wirująca butelka, cukiereczek z niespodzianką czy magiczny grosik wrzucany do wody. W gorączkowym napięciu wypatrywaliśmy też pierwszego buta za progiem.

Ten magiczny i wyjątkowy wieczór zakończyliśmy najbardziej znaną od wieków andrzejkową wróżbą jaką jest lanie wosku przez ucho od klucza, który jest symbolem tajemnicy. Z wosku wspólnie odczytywaliśmy co nam przyniesie los.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i wesołej atmosferze, przy słodkim poczęstunku a wszystkie wróżby tego wieczoru, miały pozytywne znaczenie i traktowane były z przymrużeniem oka, bo najważniejsza jest dobra zabawa.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, a wolontariuszom Kacprowi, Kornelii i Emilii z kl. II g - Publicznego Gimnazjum nr 2 w Brzesku - dziękujemy za pomoc.