Bomb(k)owe ozdoby choinkowe

Dodano: 17 grudnia 2016

15 grudnia 2016 r. w Czytelni Działu Dorosłych miały miejsce świąteczne warsztaty, na których młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzesku wykonała bombki techniką decoupagu. Celem warsztatów było odkrywanie i rozwijanie przez uczniów zdolności plastycznych.

Młodzież, pod kierunkiem Iwony Tomasik z  Filii PiMBP w Mokrzyskach, wykonała decoupage techniką spękania dwuskładnikowego. Uczestnicy efekt spękanej farby uzyskali za pomocą specjalnych lakierów zwanych krakierlakami.

Wykonawcy ozdób świątecznych przekonali się, że trzeba dużo cierpliwości oraz skupienia, by wykonać artystyczne rękodzieło. Gimnazjaliści nie ukrywali satysfakcji z efektów swej twórczości, a także wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych tego typu warsztatach.

Zajęcia przebiegały w miłej, świątecznej atmosferze. Dziękujemy młodzieży z PG nr 1 w Brzesku, a także Paniom Małgorzacie Kołodziej-Siciarz i Małgorzacie Grabarz za uczestnictwo w zajęciach organizowanych przez bibliotekarzy Działu Dorosłych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z warsztatów.