Lekcja regionalna

Dodano: 2 lutego 2017

27 stycznia w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku odbyła się lekcja biblioteczna: "Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej i inne źródła internetowe", połączona ze zwiedzaniem Biblioteki.

Uczestnikami lekcji była młodzież Publicznego Gimnazjum w Szczurowej. Poza zwiedzaniem Biblioteki i zapoznaniem ze specyfiką zbiorów, uczniowie poznali możliwości, jakie daje korzystanie z elektronicznego katalogu bibliotecznego, katalogu Bibliografia Regionalna oraz Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej.

Zajęcia urozmaiciły ćwiczenia warsztatowe doskonalące umiejętność wyszukiwania zbiorów według różnych kryteriów: autora, tytułu, hasła przedmiotowego, roku wydania.

Gimnazjaliści przekonali się, że za pośrednictwem Internetu można skorzystać z katalogów bibliotecznych, które ułatwiają lokalizację przydatnych źródeł i publikacji elektronicznych.

Uczniowie poznali zbiory zgromadzone w CATL, ich strukturę, opis oraz metody wyszukiwawcze, za pomocą zdjęć archiwalnych wyszukiwali konkretne dokumenty.

Dziękujemy za udział i zaangażowanie w lekcję!

Udział w tego typu lekcjach jest możliwy również dla innych szkół na szczeblu gimnazjalnym - w warsztatach może jednocześnie wziąć udział 15 osób.

Zainteresowanych prosimy o kontakt : bibliografia@bibliotekabrzesko.pl, tel. (14) 66-312-02 wew. 14

Lekcja regionalnaLekcja regionalnaLekcja regionalnaLekcja regionalnaLekcja regionalna