Gmina Brzesko i jej miejscowości

Dodano: 3 lutego 2017

1 lutego 2017 r. odbyła się lekcja regionalna, w której uczestniczyli wychowankowie Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej przy Parafii Św. Jakuba Apostoła w Brzesku.

Głównym założeniem lekcji było zapoznanie młodzieży z dziedzictwem kulturowym gminy Brzesko.

Wychowankowie Świetlicy Parafialnej poznali najważniejsze zagadnienia związane z  położeniem geograficznym, uwarunkowaniami przyrodniczymi gminy Brzesko, a także kwestie dotyczące jej historii i dorobku kulturowego.

W trakcie zajęć młodzież przeglądała książki, czasopisma i foldery znajdujące się w Dziale Bibliograficzno-Informacyjnym, a także wyszukiwała informacje ze źródeł internetowych, opracowując informacje na temat wybranej miejscowości.

Podczas lekcji uczniowie nie tylko zdobyli nowe wiadomości, ale także świetnie się bawili. Podsumowaniem zajęć był quiz na platformie e-learningowej sprawdzający znajomość zdobytej wiedzy, dzięki której młodzież lepiej poznała gminę Brzesko.

Gmina Brzesko i jej miejscowościGmina Brzesko i jej miejscowościGmina Brzesko i jej miejscowościGmina Brzesko i jej miejscowościGmina Brzesko i jej miejscowościGmina Brzesko i jej miejscowości