Walentynka na diecie

Dodano: 20 lutego 2017

14 lutego 2017 r. w Czytelni Działu Dorosłych zebrały się osoby zainteresowane sposobami odżywiania, które powodują pozbycie się zbędnych kilogramów. Dietetyk inż. Kinga Walkowicz z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Brzesku nie pozostawiła nam żadnych wątpliwości, iż podjadanie słodyczy, używanie cukru oraz picie słodzonych napojów nie sprzyjają utrzymaniu zgrabnej i szczupłej sylwetki. Słodycze są źródłem cukru oraz tłuszczu, który bardzo trudno usuwa się z organizmu. W czasie stosowania diety odchudzającej trzeba koniecznie unikać stosowania cukru. Podczas wykładu pt: "Walentynka na diecie" omówione zostały zamienniki, które mają wielokrotnie niższy indeks glikemiczny niż cukier, lecz jedna tabliczka gorzkiej czekolady, która zawiera powyżej 70% kakao od czasu do czasu jest dozwolona.

"Woda i jej znaczenie w prawidłowym odżywianiu: to temat kolejnego spotkania, które zostało zaplanowane na 14 marca 2017 r. o godz. 16.15 w czytelni Działu Dorosłych. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Walentynka na diecieWalentynka na diecieWalentynka na diecieWalentynka na diecie