Administracja powiatu brzeskiego

Dodano: 22 lutego 2017

21 lutego 2017 r. odbyła się kolejna lekcja regionalna, której tematem była administracja powiatu brzeskiego. Uczestnikami lekcji była młodzież z PG nr 1 w Brzesku.

Uczniowie za pomocą przygotowanych materiałów (mapa powiatu, mapa gmin, nazwiska wójtów, burmistrzów, nazwy gmin) tworzyli mapę administracyjną powiatu brzeskiego. Poznali podstawowe pojęcia związane ze sprawowaniem poszczególnych funkcji w gminie i powiecie (m.in.: wójt, burmistrz, sołtys, starosta, rada powiatu, zarząd powiatu, rada miejska itd.). Ponadto dowiedzieli się jak wyglądają symbole województwa małopolskiego, powiatu brzeskiego oraz herby poszczególnych gmin.

Celem zajęć było poznanie najważniejszych elementów charakteryzujących jednostkę administracyjną, jaką jest powiat brzeski. Zajęcia miały także na celu pogłębienie wiedzy uczniów o administracji powiatu brzeskiego. Na zakończenie gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć wystawę "Alicja w Krainie Czarów", która prezentuje prace hiszpańskiego surrealisty Salvadora Dali oraz współczesnego ilustratora Surena Vardaniana.