Regionalne spotkania literackie

Dodano: 17 marca 2017

15 marca 2017 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku odbyło się spotkanie autorskie Pauliny Ożegalskiej połączone z promocją jej debiutanckiego tomiku poezji "Mnie jest smutno z przyzwyczajenia".

Paulina Ożegalska urodziła się w Brzesku. W 2013 roku przeprowadziła się do Poręby Spytkowskiej. Jej drugim środowiskiem naturalnym dla życia są Bieszczady, gdzie czasem ucieka, by zgubić smutki na połoninie albo nabrać radości tuż pod sufitem nieba. Z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończyła Uniwersytet Jagielloński. Prowadzi własną firmę "Kropka". Pisze od 2001 roku. W ubiegłym roku wydała debiutancki tomik poezji "Mnie jest smutno z przyzwyczajenia".

Poetka w rozmowie z prowadzącym spotkanie Andrzejem Królem opowiadała o tym dla kogo, o czym, dlaczego i po co pisze. Mówiła o swoich autorytetach literackich, a także o strategii pisania, inspiracjach, rytuałach i rekwizytach pisarskich.

Paulina Ożegalska, Andrzej Król oraz wszyscy chętni uczestnicy spotkania odczytali wiersze z tomiku "Mnie jest smutno z przyzwyczajenia" oraz te najnowsze, dotąd nie publikowane.

Poetycki wieczór z Pauliną Ożegalską, zorganizowany w ramach cyklu: Regionalne spotkania literackie dostarczył wszystkim uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń.