Lekcja regionalna

Dodano: 28 marca 2017

22 marca 2017 r. odbyła się kolejna lekcja regionalna dla wychowanków Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej przy parafii św. Jakuba Apostoła w Brzesku. Tematem zajęć była "Gmina Czchów i jej miejscowości".

Uczestnicy lekcji wyszukiwali najciekawsze informacje związane z Gminą Czchów wykorzystując zgromadzone książki w Dziale Bibliograficzno-Informacyjnym.

Poznali m.in. herb gminy, legendę o św. Kindze, zamek w Czchowie, zamek Tropsztyn w Wytrzyszce, jak również coroczne imprezy organizowane na terenie gminy: Baszta Jazz Festival, Dni Czchowa, Bieg Floriański. Dowiedzieli się także, jakie czasopismo jest wydawane na terenie gminy Czchów.

Podsumowaniem zajęć była gra memory związana z atrakcjami powiatu brzeskiego i okolic.

Celem lekcji było poznanie dziedzictwa kulturowego gminy Czchów.

Lekcja regionalnaLekcja regionalnaLekcja regionalnaLekcja regionalnaLekcja regionalnaLekcja regionalna