Regionalne spotkania literackie

Dodano: 28 kwietnia 2017

26 kwietnia 2017 r. miało miejsce kolejne spotkanie w ramach cyklu Regionalne spotkania literackie. Tym razem gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku była Halina Sułek - Kobiela, lekarz-pediatra a także poetka. Od lat jest związana z Bochnią, obecnie mieszka i pracuje w Brzesku. Jej dotychczasowa twórczość poetycka została opublikowana w trzech tomikach wierszy: Musztarda po obiedzie, Co w trawie piszczyOpowieści zmyślone. W trakcie spotkania publiczność mogła usłyszeć wiersze w wykonaniu nie tylko samej autorki. Wspólnie z nią czytali: Zofia Sitko i Jerzy Turek. Niektóre utwory jak Uroda czasu, Strata czy Wyprzedaż zyskały własną aranżację muzyczną dzięki Januszowi Stryjskiemu i Krzysztofowi Lelkowi, którzy zadbali o oprawę muzyczną całego wieczoru wykonując również utwory z repertuaru Czesława Niemena czy Skaldów.

Rytm spotkania, podobnie jak tomiku Co w trawie piszczy autorka podporządkowała porom roku, a prezentowane wiersze, pełne optymizmu i humoru zapewniły publiczności ciepły i radosny nastrój tego wieczoru.