"Kultura? W zasięgu!"

Dodano: 17 maja 2017

10 maja 2017 r. młodzież z  Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzesku w ramach programu "Kultura? W zasięgu!" wzięła udział w warsztatach pt.: "W okupowanym Krakowie", które odbyły się w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie.

W sali warsztatowej Małej Akademii uczestnicy dowiedzieli się jak wyglądała okupacja niemiecka w Polsce w czasie II wojny światowej na przykładzie Krakowa, który był siedzibą władz okupacyjnych Generalnej Guberni. Uczniowie poznali najważniejsze miejsca i wydarzenia związane z życiem w okupowanym mieście. Prowadzący opowiadał między innymi o tym jak funkcjonował system kartkowy, na czym polegał niemiecki system represji oraz jakie rozrywki umilały życie ludzi w tym trudnym okresie.

Na zakończenie młodzież wzięła udział w wielkoformatowej grze planszowej, w czasie której sprawdzała swoje umiejętności i wiedzę zdobytą podczas wizyty w Muzeum Armii Krajowej.

Warsztaty zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Brzesko w ramach działań profilaktycznych.