Lekcje regionalne

Dodano: 17 maja 2017

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem: "Biblioteka. Oczywiście!" odbyły się lekcje biblioteczne pt. "Biblioteka dawniej i dziś - 71 lat działalności" dla uczniów Publicznego Gimnazjum w Uszwi (9.05.2017, 11.05.2017. 15.05.2017) oraz Publicznego Gimnazjum w Iwkowej (10.05.2017).

Tematyka lekcji regionalnej dotyczyła poznania historii brzeskiej placówki, jej struktury, regulaminu, a także księgozbioru. Ponadto uczniowie zapoznali się z wystawą ukazującą 70-lecie działalności brzeskiej placówki. Młodzież podczas oprowadzania po poszczególnych działach bibliotecznych zapoznała się z zasadami korzystania z Biblioteki, procesem wypożyczania i zwrotu książek, a także możliwościami, jakie daje tak nowoczesna placówka.

Zajęcia urozmaiciły ćwiczenia warsztatowe w Katalogu Księgozbioru, doskonalące umiejętność wyszukiwania zbiorów według różnych kryteriów: autora, tytułu, hasła przedmiotowego, roku wydania. Młodzież mogła również sprawdzić zdobyte wiadomości, dzięki przeprowadzonemu interaktywnemu quizowi na bezpłatnej platformie Kahoot.

Lekcje miały na celu podkreśleniu rolę Biblioteki, a także popularyzację czytelnictwa.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przeprowadzonych lekcji regionalnych.