Spotkanie z Agnieszką Opolską

Dodano: 17 maja 2017

11 maja 2017 roku w ramach Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Opolską - autorką powieści "Anna May", która zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Literacki Debiut Roku 2015 oraz powieści "Róża".

Agnieszka Opolska urodziła się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z wykształcenia jest socjologiem, studiowała także grafikę na ASP w Krakowie. Po studiach zamieszkała w Lille, gdzie przez rok pracowała jako wolontariuszka w domu dla bezdomnych Magdala. Przez ponad 12 lat związana z Tarnowem i Krakowem. Obecnie wraz z rodziną przebywa w Wielkiej Brytanii i prowadzi tam własne przedszkole.

Agnieszka Opolska jest nie tylko pisarką ale także malarką. Podczas spotkania opowiadała o swoich doświadczeniach z wolontariatu w domu dla bezdomnych we Francji, o początkach swojej twórczości literackiej, inspiracjach, o powstaniu książek, a także dzieleniu obowiązków rodzicielskich z pracą zawodową i artystycznymi pasjami. Wątki ze swojego życia przedstawiła na filmie i prezentacji.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa obrazów, które Agnieszka Opolska namalowała do pierwszej książki "Anna May" oraz szkiców osób bezdomnych stanowiących materiał plastyczny do książki "Róża".

Pełne miłej atmosfery spotkanie dopełniło czytanie fragmentów książek przez autorkę.