Cukierek w Bibliotece! - spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

Dodano: 17 października 2017

10 października w brzeskiej Bibliotece przy współpracy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku, odbyło się spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem - autorem serii książeczek o kocie Cukierku. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku.

Waldemar Cichoń jest autorem serii książeczek o zabawnym kocie Cukierku, który istnieje naprawdę i mieszka z rodziną od 11 lat. Dotąd ukazało się sześć części opisujących najbardziej niesfornego kota na świecie: "Cukierku, ty łobuzie!", "Nie martw się, Cukierku!", "Popraw się, Cukierku!", "Jak się masz, Cukierku", "Gdzie jesteś, Cukierku?" oraz "Dziękuję Ci Cukierku!"

"Cukierku, ty łobuzie" to pierwsza z sześciu książeczek o przygodach psotnego kota Cukierka, która znalazła się wśród lektur wybranych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jak mówił sam autor było to ogromne zaskoczenie, z którego oczywiście się cieszy. To przezabawna i ciepła historia dla młodego czytelnika, nieważne czy jest wielbicielem kotów czy nie. Jeśli jednak nie jest, to być może zapragnie mieć czworonożnego, futrzanego przyjaciela!.

Nasz gość, zabawnie rozmawiając i czytając fragmenty książek, bardzo szybko nawiązał wspólny kontakt z uczestnikami. Wspólnie z maskotką symbolizującą bohatera swoich książek zabrał uczestników w niezwykły koci świat. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem słuchały opowieści o niesfornym zwierzątku. Wszystkim bardzo się spodobał futrzany urwis i jego zabawne pomysły, które nie raz sprawiły domownikom wiele kłopotów. Na końcu spotkania każdy mógł otrzymać dedykację oraz autograf autora przypieczętowany niezwykłą pieczęcią w kształcie kociej łapki. Spotkanie z Waldemarem Cichoniem było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem oraz dobrą zabawą.

Cukierek w Bibliotece! - spotkanie autorskie z Waldemarem CichoniemCukierek w Bibliotece! - spotkanie autorskie z Waldemarem CichoniemCukierek w Bibliotece! - spotkanie autorskie z Waldemarem CichoniemCukierek w Bibliotece! - spotkanie autorskie z Waldemarem CichoniemCukierek w Bibliotece! - spotkanie autorskie z Waldemarem CichoniemCukierek w Bibliotece! - spotkanie autorskie z Waldemarem CichoniemCukierek w Bibliotece! - spotkanie autorskie z Waldemarem CichoniemCukierek w Bibliotece! - spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem