ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - NIEZWYKŁY PODRÓŻNIK

Dodano: 31 października 2017

Święty Jan Paweł II - Niezwykły Podróżnik - to hasło lekcji bibliotecznych połączonych z prezentacją multimedialną, które odbyły się w Oddziale dla Dzieci w dniach od 5 do 26 października. Uczestnicy, podczas tych niezwykłych lekcji, poznali najbliższą rodzinę św. Jana Pawła II, usłyszeli o niełatwym dzieciństwie małego Karola, o latach szkolnych i górskich wycieczkach z przyjaciółmi. Wyruszali śladami Jana Pawła II do odległych i często niebezpiecznych miejsc, poznając wiele ciekawostek i anegdot z życia tego wielkiego człowieka.

Lekcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, wzięło w nich udział 477 dzieci z młodszych klas szkół podstawowych oraz przedszkolaków z powiatu brzeskiego. Gościliśmy również dzieci z Nowego i Starego Wiśnicza. Podczas tych pouczających i ciekawych wypraw "Chłopiec z Wadowic" stał się wszystkim jeszcze bliższy.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie spotkamy się w podobnym gronie, by po raz siódmy świętować Miesiąc Papieski. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział.