Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji Bolesława Leśmiana

Dodano: 10 grudnia 2017

7 grudnia 2017 r. w PiMBP odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji Bolesława Leśmiana pod hasłem "W ciszy serc..." zorganizowany z okazji 140. rocznicy urodzin i 80. rocznicy śmierci poety.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych powiatu brzeskiego. Uczestnicy zaprezentowali wybrany wiersz poety.

Jury w składzie:

• Janina Mika - przewodnicząca
  • Karina Legutek - dyrektor PiMBP w Brzesku
  • Bernadeta Klimek - kierownik Oddziału Dla Dzieci

Jury po wysłuchaniu wszystkich recytacji postanowiła przyznać dyplomy oraz nagrody książkowe.

• I miejsce: Aleksandra Dzieńska (PSP nr 2 w Jadownikach)
  • II miejsce: Weronika Czesak (ZS w Borzęcinie Górnym) i Emilia Miśkowicz (PSP nr 2 w Jadownikach)
  • III miejsce: Angelika Potera (ZS w Jurkowie) i Sabina Stec (PG nr 2 w Brzesku)

Jurorzy przyznali także dwa wyróżnienia, które otrzymali: Szymon Borowiec (ZS w Bielczy) oraz Marcelina Żurek (PSP nr 1 w Brzesku)

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania oraz nagrody książkowe. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez PiMBP w Brzesku.

Bardzo serdecznie gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie.