Zanim zabłyśnie pierwsza gwiazdka

Dodano: 21 grudnia 2017

15 grudnia z wizytą do Oddziału dla Dzieci przybyły maluszki z Przedszkola Publicznego nr 3.

W Bibliotece zapanował wówczas przedświąteczny nastrój, ponieważ tematem spotkania były tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. W ten piękny i niepowtarzalny nastrój wprowadziła małych czytelników prezentacja multimedialna, mówiąca o symbolice pierwszej gwiazdki, wieczerzy wigilijnej, opłatka, sianka pod obrusem, itd. Najbardziej wyczekiwanym punktem spotkania było ubieranie choinki. To zdaniem wszystkich najprzyjemniejszy świąteczny zwyczaj. Pod pięknie przystrojonym w kolorowe bombki i łańcuchy świątecznym drzewkiem czekał na dzieci prezent, który ufundował sklep Pipi z Brzeska. Przedszkolaki bardzo dziękują za upominek.

Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem. Dziękujemy za wyjątkową wizytę i życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.