Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!

Dodano: 1 marca 2018

Tegoroczne ferie rozpoczęliśmy naszą cykliczną imprezą - 10 lutego odbył się Karnawały Bal Przebierańców, na który przybyli mali czytelnicy wraz z rodzicami. Oferta atrakcji przewidzianych dla najmłodszych w czasie ferii była bogata.

Miłośnicy literatury i dobrej zabawy spotykali się na zajęciach czytelniczych, przygotowanych w oparciu o książki Martina Widmarka z serii "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai", podczas których odkrywaliśmy kolejne tajemnice i książki pt.: "Tajemnica gazety", "Tajemnica miłości", "Tajemnica mody", "Tajemnica diamentów", "Tajemnica kina", "Tajemnica pociągu" i "Tajemnica galopu". W czasie warsztatów przygotowaliśmy: gry, zabawy, warsztaty tematyczne, spotkania, wycieczki edukacyjne, prezentacje multimedialne, seanse filmowe. Podczas warsztatów prasowych i poznawania "Tajemnicy gazety" odkryliśmy sekrety powstawania czasopism i przekonaliśmy się, że pozornie bezużytecznym już egzemplarzom można dać nowe życie tworząc z nich małe dzieła sztuki. Udaliśmy się też z wizytą do drukarni BOWA, gdzie obejrzeliśmy maszyny drukarskie i zaznajomiliśmy się z pracą drukarską. Na koniec każdy otrzymał upominek. W dzień św. Walentego, w czasie zabawy z książką "Tajemnica miłości", dzieci własnoręcznie wykonały walentynkowe drobiazgi i upominki. "Tajemnica mody" była okazją do odkrywania talentów i rozwijania umiejętności w tej dziedzinie. Natomiast podczas zabawy z ciastem solnym i przy użyciu kolorowych farb, każdy mógł stworzyć swój własny diament, o którym opowiada książka "Tajemnica diamentów". Ogromne zainteresowanie wzbudziły niezwykłe pociągi, które poznawali uczestnicy zajęć odkrywając utwór "Tajemnica pociągu". Stał się on inspiracją do stworzenia bibliotecznego, kolorowego pociągu z pudełek. "Tajemnica kina" skłoniła nas do wizyty w kinie Planeta w Brzesku. Zwiedziliśmy zaplecze, kabinę projekcyjną, poznaliśmy pracę kinooperatora, była to niezwykle interesująca wycieczka ze specjalną niespodzianką dla dziewcząt i dla chłopców. Interesujące spotkanie z panią Joanną Tabiś, instruktorem jazdy konnej, wprowadziło nas w tematykę dotyczącą opieki nad koniem, wyposażenia jeźdźca oraz korzyści, jakie płyną z uprawiania jazdy konnej. Fachowe informacje okazały się pomocne w odkrywaniu kolejnej części serii "Tajemnica galopu". W Bibliotece odbyło się również niezwykle interesujące spotkanie edukacyjne z Panią Moniką Lis - sierżantem sztabowym z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, która m.in. przypomniała o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Na koniec uczestnicy otrzymali odblaskowe upominki.

Zimowe zajęcia w Bibliotece pozwoliły odkryć serię "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" tym, którzy jej nie znali, ale także dostarczyły dobrej zabawy, pozwoliły na rozwijanie wyobraźni, kreatywności, logicznego myślenia, ćwiczenie pamięci.

W trakcie feryjnych zajęć towarzyszyli nam uczniowie zimowiska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieniu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w nich też dzieci z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Brzesku. Odwiedzali nas również uczestnicy zimowiska organizowanego przez świetlicę działającą przy Kościele św. Jakuba.

Za ciepłe przyjęcie, wspaniałe upominki i prezenty pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla drukarni BOWA oraz kina Planeta w Brzesku. Dziękujemy również naszym gościom pani Monice Lis i Joannie Tabiś za ciekawe prelekcje oraz zespołowi DJ's Family za prowadzenie Karnawałowego Balu Przebierańców. Dziękujemy także naszym "bibliotecznym detektywom" za wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i wszyscy mile będziecie wspominać "Ferie 2018 w Bibliotece".

Za rok znów się spotkamy!

Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!Ferie 2018 dobiegły końca... niestety!