Spotkanie z Krystyną Mirek

Dodano: 26 kwietnia 2018

24 kwietnia 2018 r. odbyło się spotkanie z Krystyną Mirek - autorką bestsellerowych powieści obyczajowych dla kobiet.

Krystyna Mirek jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Przez wiele lat pracowała w szkole gimnazjalnej ucząc języka polskiego, a następnie języka niemieckiego. Bycie pisarką było przez wiele lat jej ogromnym marzeniem. Dopiero przed 40 urodzinami odważyła się rozpocząć jego realizację. Jest przykładem na to, że wszystko jest możliwe i zależy przede wszystkim od nas samych. W tym momencie pisanie to nie tylko jej wielka pasja, ale i praca dająca utrzymanie.

Krystyna Mirek jest autorką ponad 20 powieści obyczajowych, takich jak: Tajemnica zamku, Cena szczęścia, Prawdziwa miłość, Francuska opowieść, Prom do Kopenhagi, Polowanie na motyle, Wszystkie kolory nieba, Rodzinne sekrety, Słodkie życie, Spełnione marzenia oraz Większy kawałek nieba.

Pisarka pomimo wielu obowiązków domowych (jest mamą czwórki dzieci) współpracuje z portalem internetowym Polki.pl oraz dwutygodnikiem Pani domu, gdzie publikuje swoje felietony. Prowadzi również warsztaty racjonalnego zarządzania własnym czasem skierowane do kobiet.

Czytelnikom brzeskiej Biblioteki Krystyna Mirek opowiadała o trudnej ale owocnej drodze do spełnienia największego marzenia - bycia pisarką oraz o swoich książkach, mocno osadzonych w realiach życia, pełnych ciepła, optymizmu i dobrych emocji. Pisarka tworzy opowieści, w których porusza trudne życiowe problemy, jednak w każdej książce, czerpiąc z własnych doświadczeń, stara się wskazać sposób na budowanie szczęścia mimo przeciwności losu.

Na spotkanie przybyli również członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece w Porębie Spytkowskiej, którym serdecznie dziękujemy za aktywny udział.

Spotkanie autorskie zorganizowano w ramach projektu "Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce w roku 2018", realizowanego przy wsparciu finansowym Instytutu Książki.