Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

Dodano: 16 maja 2018

10 maja 2018 roku z okazji Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkanie z Wojciechem Widłakiem, autorem książek dla dzieci z serii "Pan Kuleczka".

Nasz gość spotkał się z dziećmi z przedszkola nr 9 w Brzesku a następnie udał się na spotkanie autorskie z czytelnikami Biblioteki Publicznej w Porębie Spytkowskiej.

Wojciech Widłak pisze książki dla najmłodszych czytelników. Najbardziej znane to pięknie ilustrowane, przygody o "Panu Kuleczce". Seria ta znajduje się na Złotej Liście Książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i ciekawej atmosferze. Pan Wojciech Widłak przedstawił proces tworzenia książki a następnie zaangażował uczestników. Wykorzystując pacynki, dzieci wcieliły się w rolę kaczki Katastrofy, psa Pypcia, muchy Bzyk-Bzyk. Panem Kuleczką był sam pisarz, który na spotkanie przybył w stroju "Pana Kuleczki" i czytał fragmenty książki. Podczas czytania dzieci musiały uważnie słuchać i być czujne, by w odpowiednim momencie zagrać swoją rolę. Tajemniczą niespodzianką był worek z rekwizytami, które rozbudzały wyobraźnię dzieci. Przedszkolaki spisały się rewelacyjnie, jak się okazuje słuchawka prysznicowa znalazła wiele zastosowań a łańcuch skojarzeń nie miał końca.

Twórca "Pana Kuleczki", przybliżył nam również postać "Wesołego Ryjka", którego przywiózł ze sobą w niezwykłej kasetce. Okazało się, że dzieci doskonale znają przygody "Wesołego Ryjka". Szkoda, że czas spędzony w towarzystwie Pana Wojciecha Widłaka upłynął nam tak szybko. Tradycyjnie po spotkaniu można było zakupić książki i otrzymać autograf z dedykacją. Serdecznie zachęcamy do wypożyczenia tej przyjemnej lektury.