Spotkanie autorskie z Panią Joanną Krzyżanek - autorką bajek dla dzieci.

Dodano: 31 października 2018

25 października w ramach Miesiąca Papieskiego w brzeskiej Bibliotece oraz na filii w Jadownikach miało miejsce spotkanie z Joanną Krzyżanek.

Joanna Krzyżanek to autorka bajek, wierszy i opowiadań dla dzieci, przyjechała do nas z Poznania. Autorka z niezwykłą łatwością nawiązała kontakt z młodymi słuchaczami. Barwne opowieści o książkach wzbogacone zostały prezentacją multimedialną i zabawami ruchowymi. W sposób lekki i bardzo ciekawy opowiadała o książeczkach pachnących truskawką, cytryną i czekoladą. Przedstawiła dzieciom jedną z bohaterek swoich książek, Lamelię Szczęśliwą - miłośniczkę gramatyki, ortografii i zdrowej kuchni. Opowiadała również o swoich najpiękniejszych chwilach z dzieciństwa.

Największy sentyment Pani Joanna wiąże z babcią Cecylią, która potrafiła wyczarować najwspanialsze potrawy, a autorka jako mała dziewczynka przy tym jej asystowała. Jako dorosła postanowiła opublikować przepisy babci w opowieściach o Cecylce Knedelek. W ten sposób powstały ciekawe bajki, zawierające w treści przepisy kulinarne.

Autorka napisała również serię książek pełną humoru i ciekawostek o Janie Pawle II. "Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem", "O tym, jak Jan Paweł II został błogosławionym", "O tym, jak Jan Paweł II kilkadziesiąt razy okrążył kulę ziemską". Podczas spotkania autorka opowiadała o czwartej książce z tej serii czyli, "O tym, jak Jan Paweł II został świętym". W spotkaniu udział wzięli uczniowie, klas II z Publicznej Szkoły podstawowej nr.1,2,3 w Brzesku, oraz uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Maszkienicach klasa IV. Spotkanie było bardzo udane, dzieci zapatrzone w uśmiechniętą i otwartą Panią Joannę chętnie uczestniczyły w spotkaniu. Na zakończenie można było zakupić książki, otrzymać autograf z dedykacją i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Serdecznie zachęcamy do wypożyczenia książek Joanny Krzyżanek w naszej bibliotece.

Spotkanie autorskie z Panią Joanną Krzyżanek - autorką bajek dla dzieci.Spotkanie autorskie z Panią Joanną Krzyżanek - autorką bajek dla dzieci.Spotkanie autorskie z Panią Joanną Krzyżanek - autorką bajek dla dzieci.Spotkanie autorskie z Panią Joanną Krzyżanek - autorką bajek dla dzieci.Spotkanie autorskie z Panią Joanną Krzyżanek - autorką bajek dla dzieci.Spotkanie autorskie z Panią Joanną Krzyżanek - autorką bajek dla dzieci.Spotkanie autorskie z Panią Joanną Krzyżanek - autorką bajek dla dzieci.Spotkanie autorskie z Panią Joanną Krzyżanek - autorką bajek dla dzieci.Spotkanie autorskie z Panią Joanną Krzyżanek - autorką bajek dla dzieci.