Dodano: 10 listopada 2018

Mamy już za sobą połowę projektu "Mała Książka - Wielki Człowiek". Od września już ponad 13 tys. trzylatków z całej Polski otrzymało Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki "Mała książka - wielki człowiek".

Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do jednej z 3 tysięcy bibliotek biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę "Pierwsze wiersze dla?", czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowanym przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszurę dla rodziców "Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka", która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Wyprawki Czytelnicze czekają na trzylatki w 3 tysiącach bibliotek, publicznych w całej Polsce. Listę Bibliotek zaangażowanych w projekt można znaleźć tutaj: http://wielki-czlowiek.graffiti.nq.pl/wp-content/themes/wielki-czlowiek/img/biblio.pdf

Od początku trwania akcji, udało się rozdać 13 tys. Wyprawek dla trzylatków, dzięki czemu biblioteki pozyskały ponad 10 tys. nowych użytkowników. Mamy nadzieję, że ich liczba będzie stale rosnąć, i zarówno dzieci, jak również ich rodzice staną się stałymi bywalcami bibliotek!

Zapraszamy wszystkich trzylatków, którzy nie odebrali jeszcze wyprawek czytelniczych do naszej biblioteki.