"Joie de vivre (Radość życia) - Radłów 2018"

Dodano: 19 listopada 2018

16 listopada 2018 roku młodzież brzeskich szkół podstawowych: PSP nr 1 i PSP nr 3 miała okazję zobaczyć wystawę "Radość życia", która została zaprezentowana w sali wystawienniczo-odczytowej brzeskiej Biblioteki.

Wystawa "Radość życia" jest efektem pleneru malarskiego zrealizowanego w ramach projektu pod nazwą "I Ogólnopolski Plener Malarski - Radłów 2018", który odbył się w dniach 9-22.09.2018 r.

Pierwszy plener malarski odbył się w Radłowie 129 lat temu. Wzięło w nim udział 7 malarzy krakowskich. Wspólnie namalowali obraz "Szkice z Radłowa". W roku 1910 Jerzy Kraskowski podarował obraz Muzeum Narodowemu w Krakowie, natomiast kopię tego obrazu można podziwiać w radłowskiej bibliotece. Powyższa historia stała się inspiracją kolejnego pleneru malarskiego w Radłowie.

Wystawę w brzeskiej Bibliotece zaprezentowała Barbara Marcinkowska - dyrektor Centrum Kultury w Radłowie. Oprawę muzyczną spotkania zapewnili: Rafał Traczyk - śpiew, Jakub Kuczek - gitara.