Zagraj z nami!

Dodano: 14 grudnia 2018

Uff co za emocje! Co za rywalizacja! Pracownicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku właśnie zakończyli natężoną akcję gamifikacji czytelnictwa wśród młodzieży licealnej.

Na zaproszenie bibliotekarzy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku odpowiedzieliśmy z entuzjazmem i dla uczniów tej szkoły przygotowaliśmy grę typu escape room w ramach promowania czytelnictwa. Opierała się ona na lekturach i beletrystyce popularnej wśród młodzieży. Seria zagadek doprowadzała w rezultacie do klucza pozwalającego opuścić bibliotekę, bo właśnie biblioteka była miejscem rozgrywek. Entuzjazm i zaangażowanie jakie pojawiało się na twarzach uczniów w trakcie odgadywania miejsca kolejnych zagadek i rozwiązywania kolejnych zadań były dla prowadzących najlepszą nagrodą. Po zakończonej grze nie obyło się bez kilku słów podsumowania. A wśród nich - kilku danych statystycznych. Jak to 62% Polaków nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki? Licealiści ze swoim zapałem wydawali się zaprzeczać tym danym. W grę miało okazję zagrać 8 oddziałów klasowych (159 osób), cała akcja odbyła się w dniach 10 i 12 grudnia 2018 roku. Spotkanie z uczniami wpisane było w realizację projektu MEN Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2016-2020.

Ponieważ uczniowie stali się również grupą testową, która bardzo pozytywnie odebrała grę, postanowiliśmy zaprezentować ją szerszemu gronu zainteresowanych. Zapraszamy zatem grupy od 4 do 20 osób na rozgrywki w godzinach pracy biblioteki. Można ją zrealizować w obu działach bibliotecznych, wystarczy tylko wcześniej się umówić.

Kontakt:
Leokadia Rudek - Dział Dorosłych: dorośli@bibliotekabrzesko.pl
Karolina Smoleń-Możgin - Oddział dla Dzieci: dzieci@bibliotekabrzesko.pl

Zagraj z nami!Zagraj z nami!Zagraj z nami!Zagraj z nami!Zagraj z nami!Zagraj z nami!