Uroczyste podsumowanie pierwszej części akcji "Mała książka - wielki człowiek" w brzeskiej Bibliotece!

Dodano: 18 lutego 2019

14 lutego do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku przybyli mali czytelnicy urodzeni w 2015 roku, którzy zebrali 10 "sówek" niezbędnych do wzięcia udziału w uroczystym spotkaniu. Akcja była skierowana do trzylatków i realizowana w PiMBP oraz jej filiach w ramach pilotażowego projektu, który stanowił część ogólnopolskiej kampanii "Mała książka - wielki człowiek". Podczas uroczystości dyrektor biblioteki Karina Legutek wręczyła maluchom okolicznościowe dyplomy, a jednocześnie podziękowała ich rodzicom za pracę włożoną w kształtowanie nawyku codziennego czytania i odwiedzania biblioteki. Dzieci nagrodzone zostały książeczkami i zabawkami, które ufundowała PiMBP w Brzesku oraz sklep Pipi.

Na małych czytelników czekała także niespodzianka - specjalnie przygotowane przez pracowników Odziału dla Dzieci warsztaty literacko-plastyczne. Podczas nich dzieci tworzyły barwne ilustracje, a następnie wraz z rodzicami zaprezentowały je podczas teatrzyku Kamishibai.

Dzieci, które nie mogły przybyć w tym dniu zapraszamy po odbiór nagród do Oddziału dla Dzieci w godzinach otwarcia.