Raz, dwa, trzy... czas książek Marcina Brykczyńskiego!

Dodano: 13 maja 2019

8 maja 2019 r. gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku oraz Filii w Porębie Spytkowskiej był Marcin Brykczyński - znanym pisarz i tłumacz książek dla dzieci. To kolejne spotkania autorskie wchodzące w skład cyklu wydarzeń realizowanych w ramach projektu "Raz, dwa, trzy - czas książki i gry".

Marcin Brykczyński to autor licznych wierszy i opowiadań dla najmłodszych. Napisał m.in. "Czarno na białym", "Ni pies, ni wydra", "Kot ty jesteś", "12 miesięcy", "12 kolorów". Laureat wielu nagród: Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY, Fundacji Świat Dziecka. Marcin Brykczyński to również niekwestionowany mistrz słowa, o czym mogły się przekonać uczestniczące w spotkaniu w PiMBP dzieci z Publicznego Przedszkola nr 10 oraz biorące udział w spotkaniu w Porębie Spytkowskiej dzieci z tamtejszego przedszkola oraz szkoły podstawowej.

Autor podczas wystąpień czytał i recytował swoje wiersze, pokazując przy tym skrypty z ilustracjami obrazującymi prezentowane teksty. Nasz Gość podzielił się z dziećmi swoimi doświadczeniami z dzieciństwa, opowiadał ciekawe anegdotki z tego okresu, przywoływał również swoje ulubione zabawy, którymi starał się "zarazić" naszą publiczność.

Po spotkaniach dzieci miały możliwość zakupu książek Marcina Brykczyńskiego oraz uzyskania od niego autografu, który z pewnością pozostanie cenną pamiątką.

Spotkania zrealizowane zostały dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Raz, dwa, trzy... czas książek Marcina Brykczyńskiego!Raz, dwa, trzy... czas książek Marcina Brykczyńskiego!Raz, dwa, trzy... czas książek Marcina Brykczyńskiego!Raz, dwa, trzy... czas książek Marcina Brykczyńskiego!Raz, dwa, trzy... czas książek Marcina Brykczyńskiego!Raz, dwa, trzy... czas książek Marcina Brykczyńskiego!Raz, dwa, trzy... czas książek Marcina Brykczyńskiego!Raz, dwa, trzy... czas książek Marcina Brykczyńskiego!Raz, dwa, trzy... czas książek Marcina Brykczyńskiego!Raz, dwa, trzy... czas książek Marcina Brykczyńskiego!Raz, dwa, trzy... czas książek Marcina Brykczyńskiego!Raz, dwa, trzy... czas książek Marcina Brykczyńskiego!Raz, dwa, trzy... czas książek Marcina Brykczyńskiego!Raz, dwa, trzy... czas książek Marcina Brykczyńskiego!Raz, dwa, trzy... czas książek Marcina Brykczyńskiego!Raz, dwa, trzy... czas książek Marcina Brykczyńskiego!Raz, dwa, trzy... czas książek Marcina Brykczyńskiego!Raz, dwa, trzy... czas książek Marcina Brykczyńskiego!Raz, dwa, trzy... czas książek Marcina Brykczyńskiego!Raz, dwa, trzy... czas książek Marcina Brykczyńskiego!