Niespodzianka dla najmłodszych czytelników w Tygodniu Bibliotek!

Dodano: 15 maja 2019

9 maja grupa teatralna z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gnojniku, którą tworzą nauczyciele, rodzice i uczniowie wystąpiła w brzeskiej Bibliotece z okazji Tygodnia Bibliotek.

Na przedstawienie przybyły dzieci z brzeskich przedszkoli wraz z opiekunami oraz uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej. Mali widzowie obejrzeli spektakl pt. "Królewna się nudzi". Główna bohaterka, czyli królewna była znudzona wszelkimi rozrywkami i zabawkami, podobnie jak współczesne dzieci. Królewska para szukała sposobu na zaspokojenie oczekiwań królewny, ale bez rezultatu. Dopiero wsparcie wiedźmy okazało się skuteczne. Co było lekarstwem na nudę? Oczywiście odnalezienie Biblioteki, która okazała się skarbnicą wiedzy i rozrywki. Inscenizację wzbogacono śpiewem uczennicy klasy drugiej oraz tańcem w wykonaniu młodych kandydatek na "wiedźmy". Najmłodsi nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Po przedstawieniu najmłodsi mieli okazję pochwalić się znajomością baśni i bajek, którą sprawdzono w formie quizów. Największą jednak atrakcją była możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia z aktorami oraz przytulenia się do ulubionego bohatera, czyli kota.

Warto dodać, że grupa teatralna ze szkoły w Gnojniku już od kilku lat współpracuje z Oddziałem dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku i prezentuje niezwykłe spektakle dla przedszkolaków.

Niespodzianka dla najmłodszych czytelników w Tygodniu Bibliotek!Niespodzianka dla najmłodszych czytelników w Tygodniu Bibliotek!Niespodzianka dla najmłodszych czytelników w Tygodniu Bibliotek!Niespodzianka dla najmłodszych czytelników w Tygodniu Bibliotek!Niespodzianka dla najmłodszych czytelników w Tygodniu Bibliotek!Niespodzianka dla najmłodszych czytelników w Tygodniu Bibliotek!Niespodzianka dla najmłodszych czytelników w Tygodniu Bibliotek!Niespodzianka dla najmłodszych czytelników w Tygodniu Bibliotek!Niespodzianka dla najmłodszych czytelników w Tygodniu Bibliotek!Niespodzianka dla najmłodszych czytelników w Tygodniu Bibliotek!Niespodzianka dla najmłodszych czytelników w Tygodniu Bibliotek!Niespodzianka dla najmłodszych czytelników w Tygodniu Bibliotek!Niespodzianka dla najmłodszych czytelników w Tygodniu Bibliotek!Niespodzianka dla najmłodszych czytelników w Tygodniu Bibliotek!Niespodzianka dla najmłodszych czytelników w Tygodniu Bibliotek!Niespodzianka dla najmłodszych czytelników w Tygodniu Bibliotek!Niespodzianka dla najmłodszych czytelników w Tygodniu Bibliotek!