Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!

Dodano: 29 maja 2019

24.05.2019 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku oraz w Filii w Jadownikach odbyły się kolejne spotkania autorskie wchodzące w skład cyklu wydarzeń realizowanych w ramach projektu "Raz, dwa, trzy - czas książki i gry". Tym razem naszym gościem była Pani Agnieszka Frączek - germanistka i leksykograf, doktor habilitowany językoznawstwa, laureatka Nagrody Edukacja XXI oraz autorka wyróżniona przez IBBY w kategorii "Dziecięcy Bestseller Roku". W książkach dla najmłodszych czytelników popularyzuje poprawną polszczyznę. Wyjaśnia zawiłości języka polskiego pisząc o homonimach "Kanapka i innych wierszy kapka" i homofonach "Jedna literka, a zmiana wielka", a także frazeologizmach "Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom" i przysłowiach "Gdy przy słowie jest przysłowie".

Podczas spotkań panowała miła i przyjazna atmosfera, pisarka bez problemu nawiązywała kontakt ze słuchaczami, którzy przybyli do PiMBP z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Dębna oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi z Brzeska, a w Jadownikach z dziećmi przedszkolnymi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Następnie wszystkim obecnym udowodniła, że język polski nie jest tak trudny, a zabawa słowem może sprawić sporo frajdy i nie tylko najmłodszym.

W trakcie spotkań autorka opowiadała także o tym, jak powstaje książka oraz skąd czerpie się inspirację do jej tworzenia. Pisarka podzieliła się swoimi osobistymi przeżyciami i doświadczeniami. Opowiedziała gościom niezwykle ciekawą historię o znalezieniu kociej rodziny. Pani Agnieszka zaprezentowała również wybrane tytuły książek m. in.: "Byk jak byk", "Za płotem z ostów", "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą" czy najnowszy zbiór wierszy pt. "BezNudna wyspa".

Po spotkaniach, pełnych emocji oraz interesujących pytań zarówno ze strony pisarki jak i publiczności, można było zakupić książki i zdobyć pamiątkowy autograf pisarki. Z pewnością będzie to fantastyczna pamiątka.

Spotkania zrealizowane zostały dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!Raz, dwa, trzy... czas książek Agnieszki Frączek!