Podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem "MÓJ ULUBIONY BOHATER Z BAŚNI, BAJEK I OPOWIASTEK"

Dodano: 13 czerwca 2019

Celem konkursu było popularyzacja literatury dla dzieci, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych. Konkurs adresowany był do dzieci w wieku przedszkolnym.

Zadaniem każdego uczestnika konkursu było wykonanie dowolną techniką plastyczną ilustracji do wybranej baśni, bajki, opowiastki. Na konkurs wpłynęło 109 prac z brzeskich przedszkoli. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 5 czerwca 2019 r. Komisja konkursowa oceniała pomysł, samodzielność wykonania pracy oraz estetykę. Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie odbyło się 10 czerwca 2019 r. w Oddziale dla Dzieci.

W skład komisji oceniającej prace weszli:
Piotr Duda - przewodniczący, plastyk, instruktor MOK
Karina Legutek - dyr. PiMBP w Brzesku
Renata Wielgosz - instruktor PiMBP

Lista nagrodzonych w konkursie:
I miejsce - Tymon Pleszyński
II miejsce - Jakub Dymek
II miejsce ex aequo - Wiktoria Piechowicz
III miejsce - Jan Sowa
III miejsce ex aequo - Zofia Tokarz
III miejsce ex aequo - Filip Klimek
Wyróżnienia: Eliza Całka, Błażej Grzyb, Karolina Hoszwa, Natan Kural, Kamil Ludkowski, Karol Pabian, Lena Pabian, Ania Piękoś.

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy laureatom i wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie. Nagrodzone prace można oglądać w bibliotece na I piętrze przy Oddziale dla Dzieci.