Rekwizytem w wyobraźnię

Dodano: 25 czerwca 2019

25 czerwca 2019 roku rozpoczęliśmy kolejny cykl spotkań promujących czytelnictwo pn. Rekwizytem w wyobraźnię. Zajęcia realizowane są w ramach projektu "Raz, dwa, trzy - czas książki i gry!" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Celem zajęć jest wykorzystanie innowacyjnej metody czytania wrażeniowego do zapoznawania dzieci z tekstami literackimi. Dzięki tej metodzie pogłębiony zostaje odbiór lektury, której towarzyszą żywe emocje. Ruch, zabawa, mimika i rekwizyty sprawiają, że tekst staje się bardziej atrakcyjny i lepiej zapada w pamięć.

Do spotkania z przedszkolakami zaprosiliśmy panią Julię Janik - wieloletnią uczestniczkę Grupy Teatralnej GT przy parafii Miłosierdzia Bożego, która przez ostatnie lata zgłębiała tajniki sztuki teatralnej w szkole ponadgimnazjalnej. Wraz ze swymi licznymi rekwizytami angażowała uwagę maluszków, a czytane teksty sprawiały dzieciom widoczną frajdę.

Kolejne spotkanie odbyło się tego samego dnia w Komnacie Bajek. Do zgromadzonych dzieci wdarła się straszna czarownica i próbując je przestraszyć latała na miotle po całym pomieszczeniu. Tym razem wykorzystana została bardziej precyzyjna charakteryzacja z użyciem wszystkich atrybutów czarownicy.