Oferta dla dzieci


Klub Maluszka

Klub Maluszka

Biblioteczny Klub Maluszka działa od 2011 roku. W zajęciach uczestniczą dzieci w wieku 1,5-3 lat razem z rodzicami/opiekunami. Spotkania odbywają się od września do czerwca w trzech grupach: w poniedziałki (I grupa), we wtorki (II grupa) i w środy (III grupa) w godz. 10.00 - 12.00. Uczestnictwo i spotkania w Klubie Maluszka są bezpłatne, obowiązują zapisy (pierwszy tydzień czerwca).

Więcej informacji
Zajęcia plastyczne

Każdy może być artystą - zajęcia plastyczne

Zajęcia literacko-plastyczne "Każdy może być artystą" odbywają się od 2011r. Organizowane są dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Uczestnictwo w zajęciach plastycznych jest bezpłatne, obowiązują wcześniejsze zapisy (pierwszy tydzień września). Zajęcia odbywają się w środy w godzinach 16.00-17.00

Więcej informacji
Piątkowe czytania

Mali Globtroterzy w Bibliotece

Oddział dla Dzieci zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na zajęcia literacko-podróżniczo-naukowe, które odbywają się w każdy czwartek w godz. 16:30 - 17:30 w Komnacie Bajek. Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY i nie obowiązują zapisy. Warsztaty stworzyliśmy z myślą o wszystkich dzieciach, które uwielbiają się bawić, podróżować i odkrywać.

Więcej informacji
Piątkowe czytania

Byli sobie...

Byli sobie... - to cykl zajęć odkrywający przed uczestnikami sylwetki znanych osób. W trakcie spotkań poznajemy ich osiągnięcia, odkrywamy ciekawostki a także oglądamy materiał edukacyjny tematycznie związany z daną osobą. Zajęcia rozpoczęły się w 2015 roku cyklem edukacyjnym „Byli sobie podróżnicy”. Spotkania kontynuujemy cyklem „Byli sobie wynalazcy” oraz „Było sobie życie”. W warsztatach biorą udział dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku.

Więcej informacji
Z biblioteczną wizytą

Z biblioteczną wizytą

Oddział dla Dzieci nawiązał współpracę z Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej w Brzesku oraz z Domem Dziecka w Jasieniu. Efektem tej współpracy są zajęcia "Z biblioteczną wizytą".

Więcej informacji
W

Wakacje w Oddziale dla Dzieci

Zajęcia w ferie i wakacje - to cykliczne zajęcia dla wszystkich chętnych w wieku szkolnym i przedszkolnym, a szczególnie dla tych, którzy ferie i wakacje spędzają w domu. Naszym zamiarem jest ciekawe zagospodarowanie czasu wolnego czytelnikom, poprzez różnorodne zajęcia począwszy od ruchowych, literackich, manualnych po zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia komputerowe oraz gry planszowe. Każdego roku ferie i wakacje przebiegają pod innym hasłem.

Więcej informacji
W

Bajkowy Bal przebierańców

Bal Karnawałowy - ten niezwykły dzień w bibliotece, jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, ponieważ wtedy mają okazję przebrać się za bohaterów znanych bajek. Podczas zabawy czekają na nich, różnego rodzaju konkursy i słodkie niespodzianki.

Więcej informacji

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Inspektor Ochrony Danych Małgorzata Kucia
e-mail: ido@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe